דיור תומך

דיור מוגן הינו פתרון מצוין עבור קשישים עצמאיים אשר מסוגלים לדאוג לצרכיהם ולהתנהל בכוחות עצמם ועם זאת מעדיפים להתגורר במסגרת המותאמת להם מבחינת גיל, שירותים רפואיים, חברתיים וגם שירותים סוציאליים להם הם זקוקים.

מסגרת הדיור המוגן שומרת על החופש המוחלט של הקשישים ומאפשרת לנהל אורח חיים עצמאי לחלוטין, כאילו שחיו בביתם שלהם. ישנה חשיבות רבה במתן אפשרות לאוכלוסיית הקשישים להזדקן במקום מגוריהם הקבוע, ללא ניתוק מהסביבה הטבעית, ללא ויתורים על החופש האישי וכן ללא חוויות טראומטיות עקב מעבר למסגרת מוסדית סגורה.

עד להקמתו של הדיור המוגן הקשישים גרו בביתם או נאלצו לעבור לבתי אבות לעצמאיים או סיעודיים.

עם הקמתו של הדיור המוגן, שיעור הקשישים העצמאיים בבתי האבות החל לרדת שכן רבים מהקשישים העדיפו לשמור על עצמאותם. עקב כך מספר יחידות הדיור המוגן גדל משמעותי בעשור האחרון והוא עומד על כעשרת אלפים יחידות.

במקרים מסוימים עלולה לחול התדרדרות במצבם הרפואי או הנפשי של הקשיש שכן באופן טבעי הדיירים הוותיקים בדיור המוגן מזדקנים, ויתכן כי ייווצרו קשיים בביצוע הפעולות היומיומיות בכוחות עצמו, אולם לא להיחשב סיעודי. זאת עקב מחלה, אשפוז, ניתוח וכדומה.

במקרה כזה, על מנת שלא לפגוע בחופש לו רגיל הקשיש בדיור המוגן, הוקם הדיור התומך. הדיור התומך בא למנוע את העברתו של הקשיש מהדיור המוגן אל בית אבות סיעודי ובכך לפגוע משמעותית באורח חייו.

הכירו את הדיור התומך

הדיור התומך הינו למעשה חלק מקומפלקס הדיור המוגן וכך הקשיש לא נאלץ לעבור מיקום והוא נשאר בסביבה המוכרת תוך כדי מתן מענה לצרכים החדשים שלו.

דיור תומך נותן מענה לקשישים אשר מתגוררים בבית הדיור המוגן ושחלה התדרדרות במצבם הפיזי והם זקוקים לסיוע המקביל מבחינות רבות למחלקת תשושים בבית אבות.

כמו כן, דיור מוגן הינו מענה מצוין לקשישים אשר חיו עד עתה בבתיהם ומעתה נאלצים, עקב התדרדרות פיזית או נפשית, להעתיק את מגוריהם למוסד טיפולי אך בכל זאת מעוניינים לשמור על העצמאות שהייתה להם כאשר התגוררו בביתם.

בנוסף דיור תומך מקבל אליו קשישים לתקופות קצרות לצורך החלמה לאחר ניתוח או אשפוז קשישים וכדומה.

המסגרת הנ"ל שומרת על העצמאות והאוטונומיה של הקשיש, אך עם זאת מעניקה שירותים בהתאם לצורך ולרצון של הקשיש. שילוב שני התנאים מאפשר לקשיש איכות חיים אופטימאלית בכוללת המצאות במעגל פעילות וכן שמירה על אינטגרציה חברתית.

הדיור התומך מאפשר לקשיש להזדקן במקום אחד מבלי "להיטלטל" בין מוסדות שונים. זוהי האלטרנטיבה היוקרתית מבין הקיימות ועל כן היא אינה ממומנת על ידי הממשלה, אלא באופן פרטי בלבד.

הדיור המוגן מעניק שירותים שונים כגון:

שירותי ניקיון ותחזוקה: ניקיון של מקום המגורים, שירותי כביסה, שירותי אבטחה.

שירותי רפואה: המצאות של רופא או אחות בכל שעות היממה, קיום מעקב רפואי וכן טיפול בעת הצורך, שירותי אמבולנס או שירותי חירום.

פעילות חברתית: מגוון פעילויות כגון חוגים, לימודים, סדנאות, הופעות, מסיבות וכו'. מגוון רחב של פעילויות שהקשיש בוחר אם ברצונו לקחת חלק בהם.

בנוסף, בתי דיור מוגן שונים מציעים גם חדר אוכל, מינימרקט, חדר כושר, פינות ישיבה שונות, ספריה ועוד. הדיור התומך כולל בתוכו גם השגחה וסיעוד וטיפול צמודים, בהתאם לצרכים של הקשיש ולעיתים אף שירותי ליווי רוחני לבני הגיל השלישי והרביעי המתגוררים בתחומי בית הדיור התומך.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033850

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר