לימודי סיעוד

תוחלת החיים עולה בכל העולם ויש צורך גבוה יותר מתמיד לעובדים סיעודיים מקצועיים, אותם עובדים סיעודיים שלמדו במסגרת לימודי סיעוד יוכלו לתת מענה ופיתרון לאלפי קשישים שזקוקים לעזרה יום יומית כדי לבצע את הפעולות הבסיסיות ביותר. כדי להיות אח או אחות מוסמכים יש ללמוד סיעוד, תפקיד אחיות ואחים במרפאות השונות הוא טיפול בחולי סרטן, מתן זריקות, עבודה במחלקה האורטופדית, ניהול רישומים, מחלקת ילדים ועוד.

לימודי סיעוד נועדו להכשיר עובדים סיעודיים, עבודתם מתרכזת בטיפול בצרכיהם של אנשים. טיפול סיעודי כולל את כל צרכיו הבסיסיים של המטופל כגון הגשת עזרה ראשונה, דאגה להיגיינת גופו ולניקיון, לאבחן אצלו מחלות והכי חשוב –  להיות לו לאוזן קשבת ולחברה.

לימודי סיעוד מתאימים לאנשים שהווייתם ואישיותם היא כל כולה נתינה, מדובר במקצוע לא קל שדורש גם כוח פיזי וגם כוח נפשי, הרבה סבלנות ואדיבות ואהבת הזולת.

מהם על הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי סיעוד ?

לימודי סיעוד מורכבים מנושאי לימוד רבים ומרתקים, הנגיעה הרחבה בתחום הרפואה מספקת חומר לימוד רב, עדכני ומעניין במיוחד ואין ספק כי מי שיש לו משיכה לתחום זה ייהנה מהם במיוחד.

נושאי הלימוד של לימוד סיעוד הם : מבוא לפסיכולוגיה, כימיה, פיזיקה, מתמטיקה, כלכלה, פיזיולוגיה, אימונולוגיה, שיטות מחקר, קידום בריאות, מדעי הסיעוד, מדעי החיים, מדעי הבריאות, מנהל, ביוכימיה ועוד.

איזה מסלולי לימוד ישנם בתחום לימודי סיעוד ?

לימודי סיעוד לא נחשבים לימודים קלים וזאת משום הנגיעה בתחום הרפואה, הלימודים אורכים כארבע שנים בממוצע לתואר ראשון, יש גם מסלולי לימוד לתואר שני ולדוקטורט.

כמו כן ישנם מסלולי לימוד רבים אחרים בתחום הסיעודי, יש למשל מסלול לימוד תואר ראשון בחינוך וסיעוד, מסלולים לחובשים צבאיים וכדומה.

מסלולי הלימוד כולם מורכבים מלימודים עיוניים לצד לימודים מעשיים והתנסויות מגוונות, חשוב להבין כי תחום זה הוא תחום מסקרן באשר הוא כי הוא משלב בין תחומים רבים.

כיצד יש לבחור מסגרת לימודי סיעוד ?

לא פשוט לבחור מסגרת לימודים בשום תחום ובייחוד כשמדובר במסגרת לימודי סיעוד לכן חשוב לעשות כמה צעדים לפני שבוחרים. הפעולה הראשונה שיש לעשות היא פשוטה –  שאלו אנשים האם הם מכירים מוסדות לימוד בהם יש לימודים סיעודיים ונסו לקבל תגובות אובייקטיביות מהם. במידה ולא מצאתם אנשים שמכירים את התחום רצוי כי תחפשו באינטרנט אחר פורומים בנושא ושם בדקו תגובות של אנשים על מוסדות הלימוד השונים.

רצוי לבדוק האם חומר הלימוד הוא עדכני, האם הכיתות נוחות ללימוד, האם אין יותר מידי תלמידים בכיתה והאם המורים הם אנשי מקצוע שמלמדים לא רק מספר אלא מתוך ניסיון והיכרות עם התחום.

רק לאחר בדיקה מקיפה שכזו תהיו בטוחים כי בחרתם מסגרת לימודים איכותית וכי כספכם מושקע במקום הנכון.

מהן אפשרויות התעסוקה של בוגרי לימודי סיעוד ?

לאחר לימודי סיעוד לפני העובדים עומדים כיווני התפתחות רבים, כמובן שיש לזכור כי בכל תחום יש לאן להתקדם ובכל מצב תמיד ניתן להמשיך וללמוד עוד ולהתקדם מבחינת תארים כך שהשמיים הם הגבול מבחינת עתידם של בוגרי לימודי סיעוד.

אפשרויות התעסוקה המיידיות של בוגרי לימודי סיעוד הם עם חולים סיעודיים בבתי החולים ובמרפאות הפרטיות, בקופות חולים, בבתי אבות, או טיפול סיעודי בבית.

כמו כן כיום תחום הרפואה הפרטית נמצא בעלייה וזאת גם משום המקרים הרבים של הזנחה והתעללות בקשישים עליהם שמענו בתקשורת בשנים האחרונות, הרפואה הפרטית מבטיחה למטופל את הביטחון לחיות בכבוד ולקבל את הטיפול המסור והטוב ביותר.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033850

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר