טיפול בקסדה מגנטית לפרקינסון ואלצהיימר

טיפול בקסדה מגנטית לפרקינסון ואלצהיימרלמרות שמחלות פרקינסון ואלצהיימר נראות שונות, קיים דמיון רב בין שני המצבים. החולים צריכים להיות מודעים לפיתוחי תרופות יעילות בטיפול, שכן טיפול תרופתי לאחת המחלות יכול להיות יעיל בסבירות סבירות גבוהה להיות יעילים גם למחלה השנייה.

לאחרונה פותח טיפול חדש לפרקינסון ואלצהיימר, באמצעות קסדה. אין זו סתם קסדה, כמובן, המדובר בקסדה מגנטית ייחודית, שיכולה להביא לתוצאות דרמטיות. איך זה עובד? מהם היתרונות? האם יש גם חסרונות לטיפול מסוג זה ומהו הצפי לעתיד?

קסדה מגנטית – לא מדע בדיוני

בשנים האחרונות, מדענים פיתחו טיפולים מוצלחים משמעותית, כמו, למשל, חברה שפיתחה קסדה שיכולה לאבחן נכונה מקרים של שבץ, בזמן אמת.

מדוע זה חשוב כל כך? מכיוון שכך ניתן לזרז את ההגעה לבית החולים, לפני שהחולה סובל מנזק מוחי בלתי הפיך. ומה לגבי חולי פרקינסון ולגבי החולים באלצהיימר? גם במקרים אלה – קסדה טיפולית (מסוג אחר) בהחלט יכולה להועיל.

איך עובדת הקסדה המגנטית?

איך היא יכולה להשפיע לחיוב על מוחם של אנשים החולים באלצהיימר או בפרקינסון? לאחר מיקום הקסדה מבצעים תהליך שנקרא גירוי מגנטי עמוק. מטרת הגירוי היא "לגעת" באופן בררני באזורים השונים במוח, אשר נחשבים למושפעים באופן מובהק מהמחלות האמורות.

באמצעות הגירויים, מתרחשת פעילות מוגברת באותם אזורים מוחיים, המשפרים את המצב. כדי להשיג את התוצאות הרצויות, מתקיים תהליך טיפולי מתמשך, כלומר המטופל מוזמן לפגישות עוקבות, לאורך זמן. תוך כדי הטיפול מבצעים בדיקות שונות על מנת לנטר את התוצאות. על פי המצב, ניתן לשנות את תדירות הטיפול ואת משך הזמן המוקדש לכל טיפול וטיפול.

יתרונות הקסדה המגנטית

השימוש בקסדה מגנטית לצורך טיפולי בחולים עם בעיות נוירולוגיות נושא יתרונות רבים. היתרון הראשון הוא שזהו טיפול שאינו פולשני ואינו כרוך בתופעות לוואי, כאבים וכדומה. בשונה מטיפולים תרופתיים רבים, השדות המגנטיים אינם מפעילים תופעות לוואי ידועות.

מומחים המטפלים בקסדה מזה זמן מדווחים על יתרונות נוספים כגון השגת תוצאות יפות בקרב חולים "וותיקים" לצד חולים "חדשים". במילים אחרות, השימוש בקסדה המגנטית יכול להועיל גם במצבים קלים של המחלות, כשהתסמינים קלים עדיין, וכשהתדרדרות התפקוד הגיעה למצב בינוני והסימפטומים כבר הרבה יותר משמעותיים. אילו השפעות נרשמו בקרב החולים? בין היתר נרשם שיפור ממשי ביכולת הזיכרון, ההתמצאות, התפקוד.

טיפול יעיל אך לא מושלם

הטיפול בקסדה המגנטית רחוק מלהיות מושלם. ראשית, הקסדה אמנם לא גורמת לתופעות לוואי, אך לא כל החולים מראים שיפור דרמטי. יש כאלה שמושפעים פחות. בנוסף, התוצאות מוצלחות יותר בקרב חולים במצב פחות מתקדם של המחלות. הטיפול, לפחות זה הקיים כיום, לא יכול להשיב לחיים נוירונים שכבר נפגעו באופן מלא וההשפעה על חולים קשים איננה מספקת.

מה בכל זאת ראוי לציון? העובדה שכאשר מתמידים בטיפול, ניתן בהחלט להאט מאוד את החמרת הסימפטומים ולשפר מאוד את איכות החיים. אמנם כדי לשמר את התוצאות חשוב להתמיד במפגשי הטיפול לאורך זמן, אולם בסופו של דבר – עבור אלה המושפעים לטובה, השיפור מורגש בהחלט.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033850

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר