קרן אור – סיוע במציאת פתרון דיור לבני הגיל השלישי

לייעוץ והכוונה במציאת פתרון דיור

שירות לציבור ללא עלות
התקשרו: 073-7028677

בגיל הזהב, נדרשת קבלת החלטות במגוון רחב של נושאים. אחד החשובים שבהם, ללא צל של ספק, הוא פתרון המגורים שייבחר עבור האדם המבוגר. יש כמה וכמה אופציות במישור הזה. יש קשישים, עבורם מומלץ להישאר להתגורר בביתם, עבור אחרים נדרש מעבר לבית אבות המיועד לאנשים ברמת תפקוד דומה לשלהם בעוד שהקשישים העצמאיים יותר יכולים לקבל איכות חיים גבוהה בגיל השלישי במוסדות לדיור מוגן. אבל מה נכון לבחור בכל אחד מהמצבים? זוהי דילמה שקשה מאוד לפתור.
המלצה מועילה שניתן להעניק לקשישים, כמו גם לבני משפחותיהם, היא לא לצאת ל"מערכה" לבד. גורמים שונים המספקים ייעוץ והכוונה לגיל הזהב עשויים להיכנס לתמונה ולסייע בלא מעט מובנים.

היכן לגור?

כפי שציינו קודם לכן, אין הרבה בחירות חשובות יותר מאשר פתרון הדיור של הקשיש הספציפי. הקושי הוא שזהו גם נושא סבוך בכל קנה מידה. גם אם מקבלים מראש את ההחלטה ההגיונית והמתבקשת לחפש דיור מוגן או בית אבות הנמצא בקרבה מסוימת למקום המגורים הנוכחי ולבני המשפחה, עדיין צפויים להישאר עם לא מעט אופציות. ההבדלים בין בתי האבות, למשל, המיועדים לבני גיל הזהב אינם ברורים בהכרח לאזרח הממוצע, וכך גם רשימת השירותים שאפשר לצפות להם בכל אחד מהמקומות.
גורמים המספקים ייעוץ והכוונה יכולים להפוך את החיים של כל המעורבים לפשוטים פי כמה. בכוחם להציג בפני אלו הפונים אליהם תמונת מצב מדויקת של כלל האופציות העומדות מולם, תוך הבלטה של היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן. ברור שהבחירה בסופו של דבר היא אך ורק של האדם המבוגר ושל בני משפחתו, אבל עדיין יש הרבה נקודות שמתן תשומת לב ראויה להן – בעזרת החברה המייעצת – צפוי להפוך את הבחירה למוצלחת פי כמה.
אנשי מקצוע המנוסים בתחום יעניקו ייעוץ והכוונה לגבי הפרמטרים שרצוי להכניס בחשבון ושצריך לשים לב אליהם במהלך הבדיקה של המוסדות הספציפיים (בדיקה שמומלצת תמיד ושניתן לעיתים לעשות בליווי אנשי מקצוע מטעם החברה המייעצת).

מהן זכויותיכם?

שימו לב שהליך הבדיקה יכול בהחלט לכלול גם התייחסות לזכויות השונות שעשויות להגיע לאדם המבוגר על פי רמת התפקוד שלו והמוסד בו הוא רוצה להתגורר בשנים המאוחרות של חייו. האדם עשוי להיות זכאי למימון חלקי של הוצאות השהות בחלק מהמוסדות המיועדים לגיל הזהב, בהתקיים תנאים מסוימים. אנשי המקצוע של החברות המייעצות בקיאים מטבע הדברים בזכויות האלה ואף בהליך הנדרש על מנת שניתן יהיה לקבל אותן הלכה למעשה מגורמים דוגמת המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות, קופות החולים וחברות הביטוח.
מעבר לעובדה שהזכויות האלה עשויות להקל בצורה משמעותית את הצד הפיננסי של השהות במוסד ייעודי לאוכלוסייה המבוגרת, בכוחן אף להגדיר מראש מהן האופציות המומלצות יותר ומה פחות מבחינה כלכלית. כך למשל סיוע במימון עשוי להפוך חלק מאופציות הדיור היקרות יותר לנגישות מבחינה כלכלית.

הכירו את קרן אור

בישראל יש גופים שונים המספקים ייעוץ והכוונה בסוגיות השונות המעסיקות את בני גיל הזהב ובני משפחותיהם. חברת קרן אור נחשבת לבולטת בשדה המשחק האמור מכמה סיבות. הראשונה היא שהייעוץ וההכוונה שהיא מספקת הוא מהמקצועיים ומהמקיפים שאפשר לחשוב עליהם.
בחברה פועל צוות מומחים אשר "חי" את התחום ואת נגזרותיו השונות: בחירת בית אבות, סיוע במיצוי זכויות רפואיות ובכלל, התנהלות מול המוסדות הציבוריים השונים וכן הלאה. העזרה היא אישית, מקיפה וניתנת לכל אורך הדרך. פלוס אחר, שאינו מובן מאליו כלל וכלל, הוא שכל הסיוע של קרן אור ניתן לטובת הציבור ואינו כרוך בתשלום.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033850

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר